Cantina Sociale di Trento Riesling Renano Trentino 1339

399 Kč / ks
Skladem (3 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výborný ryzlink slámově žluté barvy se zelenými odstíny. Ve vůni náznaky zralého ovoce, zejména meruněk a broskví. V ústech je víno elegantní, s dobrou kyselinkou, vyvážené výraznou a komplexní mineralitou. 

Zráním víno vykazuje některé vlastnosti typické pro tuto odrůdu: ovocné a lehké květinové tóny se snoubí s terciárními aromaty, které vínu dodávají komplexnost.
 
Je ideální jako aperitiv, velmi dobře se hodí k rybím pokrmům, korýšům, zelenině v páře a asijským pokrmům. Ideální teplota pro podávání je 8-10°C. 

Tato odrůda vinné révy pochází z Rýna nebo Mosely a byla představena v Itálii v průběhu 19. století. V některých oblastech Trentina Alto Adige jsou pro něj velmi dobré pěstební podmínky. Ryzlink rýnský je mrazuvzdorná odrůda révy vinné a velmi dobře roste v chladnějších podnebích, kde svítí slunce. Toto víno se pěstuje na vinicích nacházejících se na svazích s dobrým sluncem kolem Trenta v nadmořské výšce 500 m n.m.. Půda je zde písčitá s přítomností vápence. Hrozny se sklízí ručně v druhé polovině září. Víno zraje v nerezových tancích. 
Doplňkové parametry

Kategorie: Heroická vína
Objem: 750 ml
Obsah alkoholu: 12 %
Zbytkový cukr: cca 5,7 g/l