Co je víno z hor?

Horská vína rostou na extrémních vinících

  • v nadmořských výškách nad 500 m.n.m.
  • na příkrých vinicích se sklonem více než 30°
  • na těžce přístupných kamenných terasách
  • na úpatí činných sopek


Čím jsou horská vína jiná?

Jsou svěží
Znáte ten pocit, když na horách ráno otevřete okno a zhluboka se nadechnete čerstvého vzduchu? Stejnou jiskřivou svěžest najdete ve sklence kvalitního horského vína. 

Jsou intenzivní
Víno na horách roste a dozrává blíž ke slunci. Proto má silnější slupku, která pomáhá uchovat v hroznech více antioxidantů a taninů. Horská vína mají intenzivnější barvu, vůni i chuť. 

Jsou delikátní
Horská vína jsou vystavena extrémním podmínkám a proto dozrávají pomaleji. Díky tomu mají komplexnější chuť a vůni. S nadmořskou výškou také stoupá kyselost hroznů, která vínu dodávají živost a čerstvost. 


Vzhůru do horských vinic!

Horská vína znali už staří Římané, kteří mnoho horských vinic v Evropě založili. Pojem heroic viticulture definoval už před 30 lety italský institut CERVIM. Ten se dlouhodobě věnuje podpoře extrémního vinařství a sdílení zkušeností v oboru, který kombinuje 3 dovednosti: udržitelné zemědělství s vysokým podílem ruční práce, alpinismus na extrémních vinicích a magii ve vinném sklepě.  

V našem e-shopu i kamenné prodejně v Liberci najdete kurátorský výběr vín od heroických vinařů, kteří pravidelně sbírají ocenění předních světových autorit hodnotících kvalitu vína: Robert ParkerJames Suckling, magazíny Wine Spectator, Falstaff a další. 


Ochutnejte naše vína

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení