Rakousko, Wachau

Extrémně strmé terasovité vinice, jemně ovocné ryzlinky a elegantní veltlínské zelené - to jsou hlavní klenoty oblasti mezi Kremsem a Melkem. Poznejte vína z nejvýznamnější rakouské vinařské oblasti v Dolním Rakousku nedaleko od hranic s Českem. 40 km dlouhé úzké údolí Dunaje chrání vinnou révu před studeným větrem. Některá bílá vína z této oblasti mají potenciál zrání i hodně přes 10 let. Specialitou obchodu Víno z hor jsou vína z nejvýše položených terasovitých vinic v okolí obce Spitz.

Ve Wachau najdete vína rozdělená do tří kategorií podle kvality a obsahu alkoholu. Základní vína jsou označená jako Steinfeder a v naší nabídce je nenajdete. Federspiel je kvalitní víno pro každý den, poznáte ho podle vlaštovky na etiketě. Nejvyšší řada vín z Wachau se označuje jako Smaragd a salamandr na lahvi je příslibem elegantního vína s mimořádným archivačním potenciálem. Údolí Wachau je od roku 2000 na seznamu kulturního dědictví UNESCO a kromě špičkového bílého vína vám nabídne šťavnaté meruňky, nádherné výhledy a příjemný wellness.

Bílá vína z Wachau

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení